מהי קרן השתלמות

קרן השתלמות היא אפיק חסכון אפשרי עם תנאים מיוחדים.

בניגוד לאפיקי חיסכון אחרים, נהנים החוסכים בקרן ההשתלמות מהטבות מס משתנות ומהגנה המסופקת להם על ידי הפיקוח על קרנות ההשתלמות.

לחצו כאן לקבלת הצעת מחיר

כמה צריך להפקיד

ההפקדות לקרן ההשתלמות מבוצעות על ידי המעסיק, כאשר גובה ההפרשה (לצורכי הטבות מס) יכול להיות עד 10% משכרו של העובד. חלקו של המעביד המפריש יהיה פי 3 מחלקו של העובד.

קרן ההשתלמות מאפשרת הפקדות חד פעמיות, ובניגוד לאפיקי חיסכון אחרים, הזכויות של המשקיע נשמרות גם אם ההפקדות הופסקו או קיימים פערים ביניהם פערים.

הטבות מס

כאמור, קרן השתלמות מתייחדת גם בהיותה אפיק חיסכון פטור ממס.

ההפקדות המבוצעות על ידי המעביד מוכרות לו כהוצאה מוכרת, כאשר גם הנהנה מהקרן זוכה לפטור ממס בעת משיכתה וקבלת הכספים שנחסכו.

חשוב להדגיש כי הטבות המס ניתנות עד לתקרה מקסימלית של 10% משכרו של העובד. סכומים המופקדים מעבר לכך, לא יזכו לפטור.

מתי ניתן לפדות את סכומי קרן ההשתלמות

קרן ההשתלמות מיועדת לחסכון בינוני.

כבר לאחר 3 שנים יכול העובד לפדות את סכומי הקרן לטובת השתלמות, ולאחר 6 שנים, יכול העובד לפדות את הסכום לכל צורך. בנוסף, ניתן לפדות רק חלק מהסכום, כאשר היתרה תמשיך להיות מושקעת בהתאם לתנאי הקרן. לאחר המשיכה הראשונית, לא ניתן יותר להפקיד סכומים לקרן והיא נסגרת לאחר שהמשקיע משך את כל הסכומים הצבורים.

מהי קרן ההשתלמות המתאימה עבורך

קיימות מספר קרנות בשוק ומומלץ לערוך ביניהן השוואה מקיפה. קיימים פרמטרים של אפיק ההשקעה, התשואה, רמת הסיכון, דמי הניהול ועוד. סוכנות ביטוח אילן אונגר מספקת שירותי ייעוץ מקיפים באשר לקרן ההשתלמות המתאימה לכם.

צרו עימנו קשר לקבלת ייעוץ לקרן השתלמות

צרו עימנו קשר כבר עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני לקרן השתלמות, ללא כל התחייבות בטלפון: 03-532-6444 או באמצעות תיבת יצירת הקשר משמאל.

סוכן מורשה:

תנופה | בניית אתרים