מהו חיסכון פנסיוני

חסכון פנסיוני הוא שם כולל לשורה של מוצרים פיננסים המיועדים לשעת פרישה או מקרים של אובדן כושר עבודה או מוות.

במילים פשוטות – תפקידו של החיסכון הפנסיוני, לדאוג לאדם העובד, כך שבשעה בה לא יוכל לעבוד הוא או נתמכיו, יוכלו להתקיים בביטחון.

לחצו כאן לקבלת הצעת מחיר

עוד בקטגוריה זו: קרן השתלמות | קופת גמל


במה שונה חיסכון פנסיוני מאפיקי חסכון אחרים

חשוב לציין שהחיסכון הפנסיוני הוא אינטרס מרכזי של המדינה. המדינה מעוניינת להבטיח שאזרחיה יוכלו להתקיים בכבוד גם כאשר אינם מסוגלים לעבוד.

במטרה לעודד אפיק חסכון זה ניתנות על ידי המדינה הטבות שונות לחוסכים, מוטלות מגבלות על החוסכים כדי לוודא שהסכומים ישמשו לצורכי הבטחת הפנסיה ובנוסף מוטל פיקוח על המוצרים השונים ואופן ניהולם.

מתי אנו נזקקים לחיסכון פנסיוני

כל אחד מאיתנו ייזקק בשלב זה או אחר לחסכון הפנסיוני:

  • בעת פרישה – לאחר הפרישה מהעבודה, מספק הביטוח הלאומי גמלה בסיסית בלבד, אשר איננה מאפשרת קיום מכובד העונה על כל צרכינו.
  • אובדן כושר עבודה זמני או קבוע – כאשר, עקב מחלה או פציעה, נמנעת מאיתנו היכולת לעבוד באופן זמני או תמידי, אנו זקוקים לסכום כסף שיפצה אותנו בגין אובדן ההכנסות.
  • פטירה – כאשר אנו נפטרים, אלו החוסים תחתנו – כגון ילדים או בת/בן זוג, מאבדים גם את ביטחונם הכלכלי באחת. תפקידה על הפנסיה הוא לדאוג גם למצבים אלו.

ההבדל בין מוצר פנסיוני לחסכון רגיל

מאחר ומוצר פנסיוני הוא אינטרס ראשון במעלה של המדינה, מוצר זה מפוקח ומאושר על ידי המפקח על הביטוח באגף שוק ההון במשרד האוצר.

בנוסף ניתנות הטבות מס משמעותיות לחוסכים בפנסיה – כאשר המבוטח מפקיד כספים לקרן הפנסיה ניתן זיכוי, ניכוי או פטור ממס, וכאשר הסכומים נמשכים מהקרן ניתן פטור ממס או הנחה במס בהתאם למועד וסיבת המשיכה.

מהם המוצרים הפנסיונים הקיימים

  1. קרן פנסיה – המוצר הקלאסי בתחום הפנסיה. הקרן כוללת בתוכה חסכון לפנסיה, ביטוח אובדן כושר עבודה ופטירה. הכספים ניתנים בעת הצורך כקצבה חודשית, כאשר למבוטח כמעט ואין אפשרות להשפיע על אפיקי השקעת הפנסיה והוא תלוי בחוסכי הפנסיה הנוספים. בנוסף, ניתן להעביר את הכספים שנצברו בין הקופות השונות.
  2. פוליסת ביטוח עם מרכיבים פנסיונים – לדוגמא, ביטוח מנהלים, פוליסה זו כוללת חיסכון לפנסיה, ביטוח אובדן כושר עבודה ופטירה. הכספים גם כאן ניתנים כקצבה חודשית, כאשר בניגוד לקרן פנסיה, יש אפשרות לבחור בין עד 9 אפיקי השקעה שונים. גם כאן ניתן להעביר את הכספים שנצברו בקופה אחת לקופה אחרת.
  3. קופת גמל – מטרתה של קופת הגמל, להבטיח גמלה חודשית מרגע הפרישה. לא ניתן לרכוש ביטוח למקרה של פטירה או אובדן כושר עבודה. בנוסף, כדאי לדעת שלא ניתן לבחור אפיק השקעה חלופ באותה קופה, אלא יש צורך לעבור לקופה אחרת.
  4. קרן השתלמות – קרן השתלמות היא מוצר חסכון לטווח ביניים. בניגוד לקרן הפנסיה שמטרתה לחסוך ליום פרישה, הקרן מאפשרת קבלת סכומים חד פעמיים (הוניים). מכאן שהקרן איננה מספקת קצבה חודשית. גם כאן, לא ניתן לרכוש כחלק מהקרן, ביטוח פטירה או למקרה של אובדן כושר עבודה. שינוי אפיק ההשקעה של הקרן מחייב החלפת קופה, בנוסף כדאי לדעת שלא ניתן להעביר כספים שנצברו בקופה אחת לקופה אחרת.

איזה מוצר פנסיוני מתאים עבורך

כולנו שואפים להבטיח את עתידנו.

אנו עובדים קשה ומצפים שבבוא היום, כאשר ניחלש, נוכל לצאת לפנסיה וליהנות משנות עמלנו.

אנו מצפים שבבוא היום, אם חלילה נאבד את כושרנו לעבוד, תובטח לנו קצבה שתאפשר את קיומנו ובמקרה של פטירה, קבצה שתאפשר את קיומם של התלויים בנו.

אין להקל ראש בתחום הביטוח הפנסיוני ויש צורך בקבלת החלטות חכמות תוך הבנה של מכלול הנסיבות והמשתנים.

לצורך כך יש להיוועץ עם יועץ פנסיוני מוסמך.

סוכנות ביטוח אילן אונגר מספקת שירותי ייעוץ ופנסיה מקיפים לשכירים, עצמאיים וארגונים.

צרו עימנו קשר לקבלת ייעוץ לפנסיה

צרו עימנו קשר כבר עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני לפנסיה, ללא כל התחייבות בטלפון: 03-532-6444 או באמצעות תיבת יצירת הקשר משמאל.

סוכן מורשה:

תנופה | בניית אתרים לעסקים